Przejdź do treści

Niskie cylindry z nakrętką zabezpieczającą, seria LPL Enerpac

Niskie cylindry z nakrętką zabezpieczającą, seria LPL Enerpac

Seria LPL firmy Enerpac to linia niezwykle niskich cylindrów hydraulicznych z nakrętką zabezpieczającą, zaprojektowanych do pracy w ograniczonych przestrzeniach.

Specyfikacja LPL Enerpac

Seria LPL obejmuje modele o udźwigu od 60 do 500 ton przy maksymalnym ciśnieniu roboczym 700 barów. Skok cylindrów waha się od 45 do 50 mm. Cylindry serii LPL stanowią kompaktowe i niezawodne rozwiązanie do podnoszenia ciężkich ładunków w ograniczonych przestrzeniach, zapewniając bezpieczeństwo dzięki nakrętce zabezpieczającej i innym innowacyjnym cechom konstrukcyjnym.

wymiary cylindrów niskich z nakrętką zabezpieczającą LPL seria enerpac

Nakrętka zabezpieczająca

Kluczową cechą serii LPL Enerpac jest nakrętka zabezpieczająca, która umożliwia mechaniczne podtrzymywanie ładunku, zapewniając bezpieczne środowisko pracy. Nakrętka ta pozwala na stałe i niezawodne utrzymywanie ciężaru przez dłuższy czas bez konieczności stałego zasilania hydraulicznego.

Siodełko wahliwe

Wszystkie cylindry serii LPL Enerpac są wyposażone w wbudowane siodełko wahliwe, które dopuszcza niewspółosiowość w zakresie 5 stopni. Umożliwia to kompensację niewielkich odchyleń i nierówności podczas podnoszenia ładunków.

Niska wysokość konstrukcyjna

Cylindry serii LPL mają wyjątkowo niską wysokość, co czyni je idealnymi do stosowania w ograniczonych przestrzeniach, gdzie wymagana jest minimalna wysokość podnoszenia.

Obciążenia boczne

Cylindry LPL Enerpac są zaprojektowane do pracy z obciążeniami bocznymi o wartości 5-10% maksymalnej pojemności, w zależności od modelu. Zwiększa to stabilność i bezpieczeństwo podczas podnoszenia ładunków, które nie są idealnie wyśrodkowane.

Otwór przelewowy

Każdy cylinder posiada otwór przelewowy, który działa jako ogranicznik skoku, chroniąc tłok przed wypchnięciem na zewnątrz.

Działanie jednostronne

Cylindry LPL działają jednostronnie, z powrotem grawitacyjnym tłoka po zwolnieniu ciśnienia hydraulicznego.