Przejdź do treści

Pompy elektrohydrauliczne, klasa Z Enerpac

Pompy elektrohydrauliczne klasy Z firmy Enerpac znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle. Są dostępne w wersjach stacjonarnych (seria ZE), gdy pompa znajduje się stale w jednym miejscu, oraz mobilnych (seria ZU), gdy wymagany jest częsty transport i praca w różnych lokalizacjach.

Pompy serii ZE są przeznaczone do zastosowań wymagających dużych obciążeń i długotrwałej wysokiej wydajności. Współpracują z cylindrami i narzędziami o średnich lub dużych obciążeniach, jedno- lub dwustronnego działania. Dostępne są w wersjach jedno- lub dwustopniowych.

Pompy serii ZU Enerpac sprawdzają się w zastosowaniach nieciągłych, gdzie liczy się mobilność. Współpracują z cylindrami i narzędziami o obciążeniach od średnich do dużych, zapewniając wysokie prędkości pracy. Są zasilane uniwersalnym silnikiem 1-fazowym, dobrze radzącym sobie w warunkach niskiego napięcia, z użyciem generatora lub długiego przedłużacza.

W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje pomp hydraulicznych Enerpac

Cechy pomp elektrohydraulicznych Enerpac

Pompy elektrohydrauliczne klasy Z Enerpac wyróżniają się przemyślaną konstrukcją i zastosowaniem najnowszych technologii. Dzięki zmniejszeniu liczby części ruchomych, poprawie dynamiki przepływu i redukcji tarcia, pompy te zapewniają zwiększoną wydajność, mniejsze wydzielanie ciepła i niższe zużycie prądu. Przekłada się to na wyższą prędkość pracy narzędzi i dłuższą żywotność.

Wysokowydajne łożyska i kąpiel olejowa elementów pompy zmniejszają tarcie i zużycie, wydłużając okres eksploatacji. Dwustopniowa konstrukcja z wysokowydajną pompą 1. stopnia zasila pompę tokową 2. stopnia, zwiększając wydajność i poprawiając przepływ w szerokim zakresie temperatur. Wyważenie części obrotowych redukuje wibracje, a wymienne zawory zwrotne tłoka zwiększają trwałość podzespołów.

Ergonomiczny niskonapięciowy pilot zdalnego sterowania z uszczelnionymi przełącznikami podnosi bezpieczeństwo operatora. Wybrane modele pomp klasy Z posiadają podświetlany wyświetlacz LCD dostarczający informacji o pracy pompy, ostrzeżeń, wyników autodiagnostyki, a także umożliwiający regulację ciśnienia (z opcjonalnym czujnikiem).

Zalety pomp Enerpac klasy Z

Pompy elektrohydrauliczne klasy Z Enerpac zapewniają szereg korzyści w zastosowaniach przemysłowych:

  • Zwiększona produktywność dzięki wyższym prędkościom pracy narzędzi
  • Niższe koszty eksploatacji wynikające z energooszczędności i dłuższej żywotności
  • Możliwość pracy w niskich temperaturach
  • Łatwość serwisowania dzięki przemyślanej konstrukcji
  • Pełna kontrola pracy pompy dzięki opcjom fabrycznym i akcesoriom
  • Optymalna wydajność cylindrów i narzędzi w szerokim zakresie zastosowań
  • Zwiększone bezpieczeństwo operatora
  • Diagnostyka i monitoring pracy pompy (wybrane modele)

Dzięki swoim zaletom pompy elektrohydrauliczne klasy Z Enerpac wyznaczają nowe standardy wydajności i niezawodności w aplikacjach przemysłowych.