Przejdź do treści

Niskociśnieniowe pompy ręczne, seria P Enerpac

Niskociśnieniowe pompy ręczne, seria P Enerpac

Niskociśnieniowe pompy ręczne serii P firmy Enerpac to wytrzymałe, kompaktowe i łatwe w obsłudze urządzenia, które znajdują szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Ich dwustopniowe działanie, zabezpieczenia oraz duża objętość oleju zapewniają wydajną i bezpieczną pracę przy obsłudze ciężkich ładunków i narzędzi hydraulicznych.

Sprawdź inne dostępne pompy hydrauliczne Enerpac

Zastosowanie

Pompy serii P mogą być wykorzystywane do podnoszenia, przesuwania lub pozycjonowania ciężkich ładunków. Znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, takich jak produkcja, budownictwo, rafinerie, stocznie, układanie szyn, górnictwo oraz przemysł metalowy i obróbczy. Są przystosowane do współpracy z różnymi narzędziami hydraulicznymi, takimi jak cylindry, przecinaki, rozpieraki, praski, ściągacze i wiele innych.

Kompaktowa i lekka konstrukcja

Pompy serii P Enerpac charakteryzują się lekką i zwartą budową, dzięki czemu są łatwe w przenoszeniu i obsłudze. Wytrzymały zbiornik wykonany z nylonu wzmocnionego włóknem szklanym oraz aluminiowa podstawa pompy zapewniają niezrównaną kombinację wytrzymałości, niskiej masy i odporności na korozję.

Praca dwustopniowa

Większość modeli pomp serii P Enerpac posiada dwustopniowe działanie, co znacznie zmniejsza wysiłek operatora w porównaniu z tradycyjnymi pompami jednostopniowymi. Ilość niezbędnych ruchów rękojeścią zmniejsza się nawet o 78%.

Zabezpieczenia

Pompy wyposażone są w wewnętrzny ciśnieniowy zawór nadmiarowy, który chroni je przed przeciążeniem. Niektóre modele posiadają również zewnętrzny zawór spustowy lub czterodrogowe zawory rozdzielające do obsługi cylindrów jedno- lub dwustronnego działania

Duża objętość oleju

Dzięki dużej objętości oleju, pompy serii P Enerpac mogą współpracować z szeroką gamą cylindrów i narzędzi hydraulicznych.

Specyfikacja techniczna

Pompy serii P firmy Enerpac dostępne są w wielu konfiguracjach, różniących się wydajnością, maksymalnym ciśnieniem roboczym oraz objętością zbiornika oleju. Wszystkie modele osiągają ciśnienie znamionowe do 700 barów.

Przykładowe dane techniczne:

  • Użyteczna objętość oleju: od 327 do 2540 cm3
  • Wydajność dla ciśnienia znamionowego: od 0,90 do 2,47 cm3/suw
  • Maksymalny opór rękojeści: od 28,6 do 43,1 kg